Fundacja ormiańska KZKO
Ogłoszenia
 • Dodano: 2019-02-05

  Poniżej przedstawiamy prośbę o pomoc w wypełnieniu ankiety

  Mam ogromną prośbę do wszystkich tych, którzy mieli okazję zawitać w Armenii. Potrzebuję Waszej pomocy w wypełnienieniu ankiety do mojej pracy magisterskiej na temat atrakcyjności turystycznej Armenii ;) Chcę dołożyć cegiełkę do promocji mojego kochanego kraju ! ❤Wiem, że się nie chce, ale to dosłownie kilka minut, a naprawdę mi zależy ;) Znajdzie się ktoś kto by mi pomógł? ABY WYPEŁNIĆ ANKIETĘ KLIKNIJ TUTAJ 

  Sizi Javakyan

 • Dodano: 2017-08-23

  Fundacja Polsko-Ormiańska zaprasza na Wieczór Narodowej Pieśni Ormiańskiej pod hasłem „Moja przyszłość to Twój odzew”, organizowany przez armeńską pozarządową organizację „ECHO”, która poprzez organizację cyklu koncertów charytatywnych, z których pierwszy odbędzie się w Polsce, zwraca się z prośbą o pomoc w stworzeniu Centrum Rehabilitacji dla Osób Niepełnosprawnych w Armenii. Wykonawcami są zwycięzcy konkursu telewizyjnego „Śpiewak ludowy" - „Ժողովրդական երգիչ”, którzy już od kilku lat wspomagają organizację w jej działalności.
  Koncert odbędzie się 6 września br. o godz. 18:00 w Teatrze Capitol. Bilety do nabycia w kasach Teatru lub KLIKNIJ TUTAJ


  Koncert objął swoim patronatem Pan Edgar Ghazaryan, Ambasador Republiki Armenii w Polsce.

 • Dodano: 2016-12-15
  Muranow.jpg

   

  Rada Osiedla Muranów zaprasza na MURANOWSKĄ CHOINKĘ - POZNAJ SWOICH SĄSIADÓW -  przedświatecznie spotkanie mieszkanćow dzielnicy Muranów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 grudnia w godz. 16-20 w siedzibie Rady Osiedla ul. Nowolipie 9/11 (Warszawa)
  ZAPRASZAMY  

  Rada Osiedla Muranów zaprasza na MURANOWSKĄ CHOINKĘ - POZNAJ SWOICH SĄSIADÓW -  przedświąteczne spotkanie mieszkańców dzielnicy Muranów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 grudnia w godz. 16-20 w siedzibie Rady Osiedla ul. Nowolipie 9/11 (Warszawa)

  ZAPRASZAMY  

 • Dodano: 2016-11-30
  Szesc-Wiekow.png

   

  Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego ma przyjemność zaprosić na pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach projektu „Spotkania z…”, podczas którego ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski- polski Ormianin, działacz charytatywny, historyk, poeta, wyjaśni wiele kwestii związanych z wpływem kultury ormiańskiej na kulturę Polską
  Spotkanie odbędzie się 5 grudnia o godz. 17:00 w Sali nr 200 w budynku Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

  Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego ma przyjemność zaprosić na pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach projektu „Spotkania z…”, podczas którego ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski - polski Ormianin, działacz charytatywny, historyk, poeta, wyjaśni wiele kwestii związanych z wpływem kultury ormiańskiej na kulturę polską.

 • Dodano: 2016-09-01
  Muza-chrzecijaska-plakat.jpg

   

  Klub Inteligencji Katolickiej, Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna
  zapraszają na 29 września br. o godz. 17:00 wydarzenie kulturalne w ramach XXIV Koszalińskich Dni Kultury Chrześcijańskiej "Muza chrześcijańska. W 1715 rocznicę chrztu Armenii".W programie znajdą się: wprowadzenie – referat o kulturze Armenii i związkach polsko-ormiańskich, prezentacja multimedialna poświęcona architekturze sakralnej – skarbom Armenii, część muzyczna, montaż literacki na podstawie twórczości między innymi św. Mesropa Masztoca, Howhannesa Mandakuniego, Stepanosa ze Siunu, św. Nersesa Wdzięcznego, Howhannesa Tumanjana oraz "Księgi śpiewów żałobliwych" św. Grzegorza z Nareku.
  Termin wydarzenia – będącego hołdem Polaków dla Armenii i Ormian w 1715 rocznicę chrztu Hajastanu – nie jest przypadkowy: 29 września to przeddzień wspomnienia – w Kościele rzymskokatolickim – św. Grzegorza Oświeciciela – patrona i apostoła Armenii. Kilka dni wcześniej – 21 września – w Armenii obchodzi się Święto Niepodległości: to wielka radość i – w tym roku – 25 rocznica odzyskania suwerenności.

  Klub Inteligencji Katolickiej, Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna zapraszają 6 października br. o godz. 17:00 na wydarzenie kulturalne w ramach XXIV Koszalińskich Dni Kultury Chrześcijańskiej "Muza chrześcijańska. W 1715 rocznicę chrztu Armenii". W programie znajdą się: wprowadzenie – referat o kulturze Armenii i związkach polsko-ormiańskich, prezentacja multimedialna poświęcona architekturze sakralnej – skarbom Armenii, część muzyczna, montaż literacki na podstawie twórczości między innymi św. Mesropa Masztoca, Howhannesa Mandakuniego, Stepanosa ze Siunu, św. Nersesa Wdzięcznego, Howhannesa Tumanjana oraz "Księgi śpiewów żałobliwych" św. Grzegorza z Nareku.

 • Dodano: 2013-07-02

  Szanowni Państwo, otzymaliśmy takie zapytanie i mamy nadzieję, że ktoś pomoże temu młodemu człowiekowi:

 • Dodano: 2013-06-14

  Ksiądz Artur Awdaljan zaprasza na mszę św. w obrządku ormiańsko - katolickim, którą będzie sprawował 16 czerwca br. o godz. 13:00 w Kaplicy Res Sacra Miser ul. Krakowskie Przedmieście 62.

 • Dodano: 2013-04-08
  IMG2772.jpg

  27 kwietnia godz. 17:30 ponownie będzie okazja obejrzenia przedstawienia "Księżycowy demon" w Teatrze w Czeskim Cieszynie. Polska prapremiera miała miejsce 2 marca 2013. Więcej o sztuce. RECENZJA " Księżycowego demona" - kliknij tutaj.

 • Dodano: 2012-11-22

  04 września 2012 ukazała się bardzo ciekawa płyta Jordiego Savalla. Jak czytamy w recenzji red.Marcin Jakimowicz W "Gościu Niedzielnym" nr 39 (z 30 września 2012 r.) w dziale "Płyty" 
  Kraj krzyczących kamieni
  Kolejny odcinek serialu "Dookoła świata z Jordi Savallem".
  Tym razem genialny Katalończyk zabiera nas w miejsce, które Osip 
  Mandelsztam nazwał "krajem krzyczących kamieni". Do serca Armenii.
  Po wycieczkach odkurzających orientalne brzmienia podzielonego
  mostem Stambułu, dźwięki rozdartego Jeruszalaim, porywającą muzykę Celtów,
  gitarowe szaleństwo rozpalonego słońcem Meksyku i korzenne utwory Kraju 
  Kwitnącej Wiśni, Savall znów wziął pod pachę swą violę da gamba 
  i ruszył w świat. Dotarł do Armenii. Pod sięgający nieba Ararat.
  Na płycie "Esprit D'Armenie nie znajdziemy skocznych, tanecznych,
  energetycznych utworów. Tym razem "pierwsze skrzypce" gra duduk. To wyrabiany 
  z drewna moreli instrument sprawia, że album jest nostalgiczną opowieścią 
  pełną oddechu i niezwykle rozległych przestrzeni. Gra, jak zawsze, pierwsza 
  liga muzyków. W nagraniu wzięli udział artyści zespołu Hesperion XXI 
  oraz muzycy ormiańscy.
  Tradycyjnie zachwyca edytorska oprawa albumu. Znajdziemy grubą 
  (350 stron!) stron książeczkę, która jest prawdziwą encyklopedią wiedzy
  o muzyce Ormian. Savall, muzyk, kompozytor i dyrygent, jest wirtuozem 
  gry na violi da gamba. Muzyk okrzyknięty muzycznym geniuszem z Katalonii 
  od lat odkurza zapomniane muzyczne manuskrypty.
  Dane o płycie:
  Jordi Savall
  Hesperion XXI
  Esprit D'Armenie
  Alia Vox 2012
  Oznaczenie recenzenta: ***** (genialne)
  informacja przekazana przez p. Izydora Statkiewicza

  04 września 2012 ukazała się bardzo ciekawa płyta Jordiego Savalla. Jak czytamy w recenzji red. Marcina Jakimowicza w "Gościu Niedzielnym" nr 39 (z 30 września 2012 r.) w dziale "Płyty": 

 • Dodano: 2012-11-21

   

  Ormiańskie Towarzystwo Kulturalne wspólnie z Kołem Zainteresowania Kulturą Ormian przy Krakowskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego uprzejmie  zapraszają, na ostanie spotkanie w tym roku, które odbędzie się w ostatni poniedziałek miesiąca tj. 26 listopada o godz. 17:00 w siedzibie Muzeum Etnograficznego przy  ul. Krakowskiej 46 w „Stolarni” (trzeba wejść głównym wejściem a następnie przez podwórko do oficyny). Pragnę poinformować, że  istnieje możliwość przeniesienia spotkania do sali wykładowej na Plac Wolnica 1.
   
  Wysłuchamy prelekcji pana prof. Andrzeja Pisowicza TRZECIA PODRÓŻ DO PHARPI

  Ormiańskie Towarzystwo Kulturalne wspólnie z Kołem Zainteresowania Kulturą Ormian przy Krakowskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego uprzejmie  zapraszają, na ostatnie spotkanie w tym roku, które odbędzie się w ostatni poniedziałek miesiąca tj. 26 listopada o godz. 17:00 w siedzibie Muzeum Etnograficznego przy  ul. Krakowskiej 46 w „Stolarni” (trzeba wejść głównym wejściem a następnie przez podwórko do oficyny). Pragnę poinformować, że  istnieje możliwość przeniesienia spotkania do sali wykładowej na Plac Wolnica 1.

1 2 3 4 | Następna
sponsorzy i partnerzy:
Materiały publikowane na stronie są własnością Fundacji Armenian Foundation
Kopiowanie bez zgody Fundacji jest zabronione.