Order "Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej" dla Macieja Bohosiewicza
Dodano 2014-01-08

6 stycznia 2014 r. w archikatedrze Kardynał Kazimierz Nycz podczas uroczystości odznaczył 22 osoby  świeckie orderami "Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej". Wśród wyróżnionych osób jest Maciej Bohosiewicz, przewodniczący Rady Fundacji Ormiańskiej KZKO, pierwszy przedstawiciel mniejszości ormiańskiej w Polsce. M. Bohosiewicz otrzymał medal św. Stanisława m. in. za osobiste zaangażowanie w przeniesienie szczątków Arcybiskupa Józefa Teodorowicza do grobu na Cmentarzu Orląt Lwowskich i długoletnią działalność na rzecz wspólnoty ormiańskiej zarówno w Warszawie, jak i w Polsce.
Następnie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem abp. Kazimierza Nycza w koncelebrze z biskupami pomocniczymi archidiecezji warszawskiej i przybyłymi specjalnie na uroczystość kapłanami z różnych parafii archidiecezji.

6 stycznia 2014 r. w archikatedrze Kardynał Kazimierz Nycz odznaczył 22 osoby świeckie orderami "Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej". Wśród wyróżnionych osób jest Maciej Bohosiewicz, przewodniczący Rady Fundacji Ormiańskiej KZKO, pierwszy przedstawiciel mniejszości ormiańskiej w Polsce. M. Bohosiewicz otrzymał medal św. Stanisława m. in. za osobiste zaangażowanie w przeniesienie szczątków Arcybiskupa Józefa Teodorowicza do grobu na Cmentarzu Orląt Lwowskich i długoletnią działalność na rzecz wspólnoty ormiańskiej zarówno w Warszawie, jak i w Polsce. Na uroczystość przybyli wyróżnieni wraz z rodzinami, znajomymi i przede wszystkim proboszczami swoich parafii i ośrodków duszpasterskich. - To odznaczenie jest znakiem wdzięczności Kościoła warszawskiego dla was, którym trzeba powiedzieć „dziękuję” także w ten sposób, poprzez medal - mówił po wręczeniu odznaczeń abp Nycz.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z uroczystości!

• 1-Order-Za-zasugi-dla-Archidiecezji-Warszawskiej-dla-Macieja-Bohosiewicza-1-06.01.2014.JPG
  • Order-Za-zasugi-dla-Archidiecezji-Warszawskiej-dla-Macieja-Bohosiewicza-1-06.01.2014.JPG
  • Order-Za-zasugi-dla-Archidiecezji-Warszawskiej-dla-Macieja-Bohosiewicza-2-06.01.2014.JPG
  • Order-Za-zasugi-dla-Archidiecezji-Warszawskiej-dla-Macieja-Bohosiewicza-3-06.01.2014.JPG