Tematyka ormiańska podczas IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych
Dodano 2018-10-15

Podczas IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych odbywającego się w Warszawie w dniach 22-26.10.2018 zostanie wyświetlony film o tematyce ormiańskiej. 25 października 2018 o godzinie 10:05 w ramach cyklu "REFLEKSJE NAD PRZESZŁOŚCIĄ I TYM CO Z NIEJ WYNIKA " będzie możliwość obejrzenia filmu "UPROOTING" w reżyserii Konstadina Boneva.

Fabuła: Agonia Imperium Osmańskiego trwała 25 lat. Na jego miejsce wyrósł nowy kraj - Turcja. I nie było w tym miejsca dla Ormian! Z 3 milionów Ormian żyjących pod sułtanem Abdülhamidem II liczba ta spadła do 50 000. Ormiański dziennikarz Hrant Dink nazwał to, co stało się sto lat temu "Wykorzenieniem" i za jego słowa został zastrzelony z zimną krwią na ulicy w Stambule.

• 2018.10.06 PL PLAKAT IX MFFHiW
  • Program1