WYSTAWA "Wielokulturowa pamięć i trwałość śladów. Czerniowce na Bukowinie"
Dodano 2011-10-12

15 października – godz. 18.00 w Pracowni Duży Pokój (Warszawa ul. Koszykowa 24/12)odbędzie się otwarcie wystawy "Wielokulturowa pamięć i trwałość śladów. Czerniowce na Bukowinie". Otwarciu towarzyszy spotkanie dyskusyjne „Pamięć o wielokulturowej historii a współczesna tożsamość".

Wraz ze specjalistami zastanowimy się jaka jest relacja między tym co było, a tym co jest obecnie. Punktem wyjścia będą wyniki badań etnograficznych prowadzone w krajach byłego ZSRR.

W spotkaniu wezmą udział:
dr. Katarzyna Waszczyńska, etnografka, prowadzi badania na Białorusi, pracuje w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW;
Agata Maksimowska, antropolożka, prowadzi badania w Żydowskim Okręgu Autonomicznym w Rosji, doktorantka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW;
Maria Piechowska, antropolożka, prowadziła badania dyskursu dotyczącego konfliktu wokół Cmentarza Orląt Lwowskich, doktorantka w Instytucie Studiów Społecznych UW, pracuje w Ośrodku Badań nad Migracjami;
Józef Markiewicz, etnograf, koordynator projektu "Wielokulturowa pamięć i trwałość śladów. Czerniowce na Bukowinie";

Spotkanie poprowadzi Anna Czyżewska, etnografka ze Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna”
Organizator: Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego

Partnerzy projektu: Fundacja Ormiańska KZKO, Centrum Historii Miejskiej Europy Środkowo-Wschodnie, Wirtualny Sztetl i Muzeum Historii Żydów Polskich,

Projekt realizowany w ramach programu GESCHICHTSWERKSTATT EUROPA  Fundacji "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość".

Organizacja wystawy zrealizowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

• 15.10.2011r..jpg
  • czerniowce.jpg