Trwająca inwentaryzacja w Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu(oddział Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich), a dokładniej inwentaryzacja wyposażenia kościoła pw. Świętego Michała Archanioła w Zarzeczu pozwoliła na odkrycie dla nas Ormian ciekawostki historycznej. Jeden z bocznych ołtarzy datowany na końcówkę XVI wieku pochodzi z katedry ormiańskiej we Lwowie. Został on sprowadzony ze Lwowa przez Włodzimierza Dzieduszyckiego właśnie z katedry, która w tym czasie przechodziła gruntowną renowację.
Autorem ołtarza jest Jan Biały, uczeń Jana Michałowicza z Urzędowa (ok. 1525 – ok. 1583), renesansowego architekta i rzeźbiarza, który rozpowszechniał w Polsce wzorce zapożyczone od artystów włoskich z warsztatu Berecciego, którzy pracowali przy kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu. W wykonanym z szarego marmuru i alabastru ołtarzu znajduje się XVII. wieczny obraz Matki Bożej Śnieżnej.
Warto też wybrać się do Rzeszowa do Kościoła Garnizonowego, gdzie od 1923 roku znajdują się piękny ołtarz z katedry ormiańskiej we Lwowie z wyrytą na nim datą 1462r. oraz przepiękna ambona z XVI w. Kościół Garnizonowy - pierwotnie Klasztor i Kościół Reformatów - wybudował własnym sumptem na początku XVIII w. bogaty mieszczanin rzeszowski pochodzenia ormiańskiego, Andrzej Passakowicz.