Fundacja ormiańska KZKO
Fotorelacja z wizyty Patriarchy Kościoła obrządku ormiańsko-katolickiego Nersesa Bedrosa XIX w Polsce
Dodano 2013-06-23

 

W dniach 7-11 czerwca br. przebywał w Polsce Nerses Bedros XIX Patriarcha Kościoła  obrządku ormiańskiego-katolickiego. Patriarcha
przyjechał na uroczystości beatyfikacyjne  założycielek dwóch zgromadzeń zakonnych - sióstr prezentek i serafitek, siostry Zofia Czeska i
Małgorzata Łucja Szewczyk.Beatyfikacja odbyła się 9 czerwca 2013 roku o godz. 10:00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.
Na lotnisku w Krakowie Balicach oczekiwal na patriarchę Kardynał Stanisław Dziwisz, ks. Artur Awdaljan proboszcz parafii ormiańsko - katolickiej Polski centralne oraz pp. Marta i Maciej Bohosiewiczowie. Z lotniska Patriarcha udał się  do Domu generalnego Sióstr Serafitek, a po obiedzie o godz. 18:00 spotkał się ze wspólnatą Ormian skupioną przy Ormianskim Towarzystwie Kulturalnym w Krakowie.* czerca patriarcha odwiedził m.in kościół Św. Trójcy w Gliwicach. W niedzielę 9 czerwca uczestniczył w uroczystosciach beatyfikacyjnych.

W dniach 7-11 czerwca br. przebywał w Polsce Nerses Bedros XIX Patriarcha Kościoła  obrządku ormiańsko-katolickiego. Patriarcha przyjechał na uroczystości beatyfikacyjne założycielek dwóch zgromadzeń zakonnych - sióstr prezentek i serafitek, siostry Zofia Czeska i Małgorzata Łucja Szewczyk. Beatyfikacja odbyła się 9 czerwca 2013 roku o godz. 10:00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Na lotnisku w Krakowie Balicach oczekiwal na patriarchę Kardynał Stanisław Dziwisz, ks. Artur Awdaljan, proboszcz parafii ormiańsko - katolickiej Polski centralne oraz pp. Marta i Maciej Bohosiewiczowie. Z lotniska Patriarcha udał się  do Domu Generalnego Sióstr Serafitek, a po obiedzie o godz. 18:00 spotkał się ze wspólnotą Ormian skupioną przy Ormiańskim Towarzystwie Kulturalnym w Krakowie. 8 czerwca Patriarcha odwiedził m.in kościół Św. Trójcy w Gliwicach. W niedzielę 9 czerwca uczestniczył w uroczystosciach beatyfikacyjnych.

sponsorzy i partnerzy:
Materiały publikowane na stronie są własnością Fundacji Armenian Foundation
Kopiowanie bez zgody Fundacji jest zabronione.