Figura św. Grzegorza z Nareku w Ogrodach Watykańskich
Dodano 2018-04-05

5 kwietnia 2018 w Ogrodach Watykańskich została poświęcona i odsłonięta figura św. Grzegorza z Nareku. Pomnik, zaprojektowany przez światowej sławy ormiańskiego artystę, Davida Erevantsi, został wykonany w dwóch kopiach. Jedna stanęła w Watykanie, a druga przeznaczona jest do ogrodów znajdujących się przy siedzibie Katolikosa w Eczmiadzynie. W ten sposób pomnik św. Grzegorz z Nareku stanie się przykładem braterstwa i przyjaźni między Kościołem Wschodnim i Zachodnim.
Papież Franciszek w 2015 roku ogłosił św. Grzegorza z Nareku doktorem Kościoła powszechnego. Uroczystości w Ogrodach Watykańskich poprzedziło spotkanie z prezydentem Armenii, Serżem Sarkisianem, a następnie z Patriarchą i Katolikosem Wszystkich Ormian Karekinem II, a także z katolikosem Wielkiego Domu Cylicyjskiego Aramem I.
Na uroczystości obecny był również Patriarcha Ormian katolików, Grzegorz Bedros XX.
info: Eastern Diocese, radiovaticana.va

• Watykan 5 kwietnia 2018 fot. Eastern Diocese 1