Kilka słów o Dniu Ormiańskim w Warszawie
Dodano 2019-10-29 00:00:00

23 października Fundacja zorganizowała i przeprowadziła projekt pod nazwą „Dzień Ormiański”. Wydarzenie ma już cykliczny charakter i stanowi doskonałą okazję do zaprezentowanie dorobku i tradycji ormiańskiej społeczności w Warszawie.Tegoroczne spotkanie miało miejsce w siedzibie Instytutu Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.
Tematyka Dnia Ormiańskiego Anno Domini 2019 związana była z postaciami sławnych malarzy ormiańskich, których „okrągłe” rocznice urodzin lub śmierci przypadały w bieżącym roku.Zaproszeni prelegenci, wśród nich należy wymienić m.in. Jego Ekscelencję Ks.Biskupa Pacyfika Dydycza, w bardzo interesujący sposób przestawili historie diaspory ormiańskiej w Polsce, jej osiągnięcia i wkład w życie naukowe, polityczne i artystyczne swojej drugiej Ojczyzny. Wspaniały występ Musa Ler stanowił integralną część imprezy gromadząc liczne rzesze sympatyków muzyki ormiańskiej. Muzycy zaprezentowali liryczne utwory w ciekawej aranżacji wokalnej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa fotografii z wyjazdów na Kresy i ormiańskich spotkań zwanych potocznie zjazdami "Ormiańskiego Kuzynostwa" Nierozerwalnym, istotnym elementem naszego spotkania była uczta ormiańska w czasie, której goście spotkania degustowali tradycyjne potrawy takie jak szaszłyk, dolma, lawasz, pahlawa.
Uczestnicy wyrażali ogromne zainteresowanie tematyką ormiańską czego przejawem były długie rozmowy w kuluarach i powstające nowe pomysły na promowanie naszej kultury i tradycji. Fundacja otrzymała zaproszenie do przeprowadzenia kolejnego Dnia Ormiańskiego Anno Domini 2020 także w Instytucie Lecha Kaczyńskiego.

• Dzien Ormianski 2019. 1.
  • Dzien Ormianski 2019. 1
  • Dzien Ormianski 2019. 11
  • Dzien Ormianski 2019. 1jpg
  • Dzien Ormianski 2019. 2